Kürdistan - FEDERAL KÜRDİSTAN BÖLGESİ İSTİHBARAT AJANSINDAN KÜRDİSTAN HALKINA ÖNEMLİ DUYURU...

Wext: Saturday, 16.June. @ 00:00:00 CEST

Mijar:


PNA - Son zamanlarda Federal Kürdistan Bölgesinde meydana gelen patlamaların (Hevler ve Mahmur ardından) FKB İstihbarat Ajansı patlamalarla ilgili olarak Kürdistan halkını aydıntlatmak için bir beyanname yayınladı.

Beyannamede, son iki yıl içinde güvenlik kurumlarıyla halk arasındaki yakınlaşma sayesinde Kürdistan bölgesinin istikrarlı bir bölge haline geldiği ve FKB hükümetnin önemeli ilerlemeler kaydettiği belirtildi.

Aynı şekilde beyannamede, FKB hükümetinin bu birliktelikle Kürdistan’daki ilerlemelerin en önemli adımlarını attığı dile getirildi.

Beyannamede, Hevler ve Mahmur’daki patlamaların, Kerkük ve Kürdistan’dan koparılan diğer bölgelerin kaderini belirleyecek olan Irak anayasasındaki 140.maddenin uygulanmasının önünde engel oluşturmak amacıyla yapıldığı belirtildi.

Beyannamede, terörist saldırılarının amacının Kürdistan’daki ulusların, dinlerin

birlikteliğini ve Kürdistan’daki siyasi ilerlemeleri hedef almak olduğu belirtildi.

Aynı şekilde beyannamede, terörist saldırıların 140. maddenin uygulanmasının önünde engel oluşturmak ve Kürdistan’da yaşamı ve ilerlemeyi durdurmak amacını taşıdığı belirtildi.

Beyannamede, Kürdistan halkından hiçkimsenin bu terörist saldırılar karşısında tepkisiz ve sessiz kalmaması gerektiği ve halk yardımıyla bu tür terörist saldırlara karşı beraber hareket edilmesi gerektiği belirtildi.

Beyannamede , özellikle Kürdistan Bölgesine ve Musul’a bağlı Kürt bölgelerinde terörist saldırıların meydana geldiği ve terörist saldırların amacının istikrasızlık dalgasını istikrarlı ve güvenli bölge olan Kürdistan bölgesi ve 140. maddeyle ilişkili bölgelere taşımak olduğu belirtildi.

Beyyannamede,Kürdistan Bölgesi İstihbarat Ajansının ilgili kurumlarıyla önceden daha tedbirli bir şekilde teröristlere karşı çalışacağı belirtildi.

Beyannamede, yurtsever Kürdistan halkının bulundukları yerlerde daha dikkatli olmaları ve şüphe duydukları her hareket karşısında güvenlik ve Peşmerge güçlerini haberdar etmeleri, gerekli yardımda bulunmaları ve olay yerlerinde kalabalık oluşturmamaları istendi.


16. 05. 2007


Kürdistan - FEDERAL KÜRDİSTAN BÖLGESİ

Kurdistan Welatê Kurdaye ! Her Bijî Kurd û Kurdistan !

http://www.pdk-xoybun.com

http://www.xoybun.com/extra/slide/Unbenannt-2.swf


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Newroz_Kurdistan_PDK_Xoybun_x1.jpg


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Nexise_Kurdistane_PDK_b.jpg


Kurdistan Welatê Kurdaye ! Her Bijî Kurd û Kurdistan !
Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7312