Agir Abad : Kürd baba nın vasiyeti !

Wext: Saturday, 16.June. @ 00:00:00 CEST

Mijar:

Bu yazi teknîk sebaplerden dolayi gêç yayinlandi.

Kürd baba nın vasiyeti !

Kürd milletinin babası,
Kürd Ulusal Özgürlük Hareketinin baş komutanı ve halkının kalbinde ölümsüzleşen büyük bir kahraman.
Tarihin zulmüne karşı direnen bir filozof ve Mezopotamya haritasında bölünmüş bir halkı bütünleştirmeye çalışan bir devlet adamı.
Bu büyük vasıfları taşıyan kişiliğin kim olduğunu söylemeye gerek yok hepimiz onu çok yakından tanıyoruz.

Tanrı, her asırda her millet için bir lider görevlendirmiş. Milletler, özgürlük mücadelelerini bu kişilerin liderlik ruhunda aramış ve bağımsızlıklarına kavuşmuşlar.

Tarih bazen tanrının görevlendirdiği liderlere karşı çok zalimce davranmış Onları yaşarken değil, ölümlerinden sonra halklarına bağımsızlık hakkı tanımış ve yüceltmiş tir.

Tıpkı ; Cezayir halk kahramanı MUHTAR, Hindistan’ ın NEHRU ve GANDÎ’ SÎ, Kürt’lerin BARZANÎ' SÎ gibi. Bu büyük halk kahramanlarının başlattığı dava halkları nın özgürleşmesine bir ışık tutmuştur.

Tarihin büyük sayfalarında yer alan Kürtlerin babası olarak bilinen MOLLA MUSTAFA BARZANî gibi büyük bir şahsiyetin önünde saygıyla eğiliyorum kendisine Kürd halkı adına minnet duyuyorum ve bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkıyorum.

Kürtlerin babası ulu Barzani’nin 1974 tarihinde kürd halkına verdiği kutsal mesajş yazmadan duramıyorum.

’’Allah şahittir savaşistemiyorum. Çünkü savaş bir sorunu halletmenin en kötü yoludur.

Ancak Baas Partisi bize başka bir yol bırakmadı. Onların bize getirdiği önerinin onların lehine Kerkük’ten ve başka bölgelerden ödün vermemizden başka bir anlamı yoktur.

Bu ise imkansızdır.
Bu uğurda her şeye hazırız, hepimizin Ödürülmesine karar verilse bile.. Çünkü ben, Kürdlerin kabrime gelip tükürerek ! ! ’Niçin Kerkük’ü sattın demelerinden korkuyorum.’’


Sözlerinin sahibi bir halk kahramanı, bir filozof, bir dahi olmalı ki, bu derecede büyük, manalı, bilimsel mesajlar verebilsin.

Halkına karşı duyduğu bu sonsuz sorumluluk misyonu karşısında her Kürd evladının binlerce kez düşünmesi gerekir.

Ortadoğu halkları arasında kendini milletine adamış sonsuz acılar çekmiş başka bir lider göremezsiniz. Barzani, bilimsel ve akılcı zekasıyla dört parçaya bölünmüş halkını ve topraklarınşı bir araya getirmenin yollarını aramış tır.

Îşte o nedenledir ki, bu günlerde bağımsızlığının ilk adımlarını atan Güney Kürdistan ve lideri sayın Mesut Barzani’ye sahip çıkmanın Kürdler için kutsal bir görev olduğunun bilincinde olmalıyız.

Kerkük, Kürdler için kutsaldır ve kutsal olmaya da devam edecektir hepimizin öldürülmesine karar verilse de..


Kürd halkının ölümsüz lideri Molla Mustafa Barzani’ nin bu vasiyeti; Dünyanın neresinde olursa olsun, Kürd kanı taşıyan her kes için kutsal sayılmalıdır.

Kerkük; Kürd’lerin Kutsal Kalbidir diyerek dünyaya ve halkına mesaj veren sayın Mesut Barzani gücünü Kürd Milletinden almaktadır.

O nedenle;
Siyasi parti ve fikirleri ne olursa olsun,bu kutsal davada her kürdün işbirliği yapması ve Büyük Barzani’nin vasiyetini yerine getirme mecburiyeti vardır deme hakkımı kullanıyorum..

Bu günkü süreçlerde, demokrasi ve uluslar arası anlağmaları hiçe sayan, Saddam ve Baas Partisinin misyonunu devam ettirmek isteyen üniformalı kişileri görmekteyiz.

Tarihten ders almayan, başka milletlerin topraklarını işgal etmeye çalışan ve kürd milletinin kutsal kalbi üzerinden hak iddia eden bu zihniyetlere karşı Kürdler tek bir vücut olarak kendini gösterebilmeli dir.

Bu üniformalı zihniyet, sadece Kürtleri değil, Türk halkının demokratik taleplerini ve demokrasi anlayışını da rafa kaldırma sevdasındalar.

Çoğulcu demokrasiyi içine sindiremeyen bu güçler, Türk halkının iradesiyle gelen bir Başbakana ve Hükümete aba altında sopa göstererek göz dağı vermekten çekinmemektedirler.

Siyasi iradeyi hiçe sayan bu üniformalı kişilerin amaçları ve senaryoları bellidir, Kürd ve Türk halklarını karşı karşıya getirtip birbirine kırdırtmaktır.

Böylelikle bir taş ile iki kuş vurma metodu sayesinde, kürdleri bahane ederek demokratik bir rejim yerine, diktatörlüğe dayanan bir rejim hevesine kendilerini kapılmışlardır.

Bu üniformalı güçlerin başka bir oyunu da AKP Hükümetini Îktidar dan uzaklaştırmak için Kürdleri bahane ederek, siyasi iradeyi ele geçirmeleridir.

80 yıllık Türk devletinin ’’yurtta sulh, cihanda sulh’’ siyaseti unutulmuş, işgalci bir dış politikayı hedef seçmişlerdir.

Îşte bu kırılma noktasında, tüm yurtsever ve demokrasiye inanmış insanların bu üniformalı kişilerin zihniyetine dur demeleriyle ancak içte ve dışta barşı sağlanabilir.

Kürdler ve Türkler, demokrasi ve evrensel hukuk normları çerçevesinde kendi milletlerinin hak ve hukukunu karşılıklı değerler içinde savundukları zaman ancak mutlu olur, barışı yakalayabilirler.

Tarih, bazı gerçekleri bizlere göstermesine rağmen, kendi hırs ve çıkarları adına yola devam etmek isteyenlere gösterilecek birkaç isim ve fotoğraf yeterlidir.

Saddam ve benzerlerinin akıbeti tarih sayfalarının karanlığında yok olmuşlardır ve halklarının nefretlerini kazanmışlardır.

11. 05. 2007

Agir Abad

agir-abad@hotmail.com

Kurdistan Welatê Kurdaye - Her Bijî Kurd û Kurdistan

http://www.pdk-xoybun.com

http://www.xoybun.com/extra/slide/Unbenannt-2.swf


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Newroz_Kurdistan_PDK_Xoybun_x1.jpg


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Nexise_Kurdistane_PDK_b.jpg


Kurdistan Welatê Kurdaye ! Her Bijî Kurd û Kurdistan !
Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=7301