MERAK ETME KÜRTLER ESKİ KÜRTLER DEĞİLLER

Wext: Thursday, 16.February. @ 00:00:00 CET

Mijar:


Kurdistan, 16. 02. 2006 — Sayın TEMELKURAN;
Birkaç gündür Milliyetteki yazılarınızı okuyunca vay ! bu ülkenin haline diye hep düşünüyorum. Türkiyede her şey koranca ve kolayı olduğu gibi gazetecilikle ne kadar kolay olmuş. Dahası hangi dünyada ve çağda olduğunuz da merak ediyorum. Bir kez sizi bir açık oturumda seyir etmiştim. Allah için çok hoş, endamlı / zarif şehirli / burjuva kültürü kokan bir bayan olarak sizi seyr etmiştim.

Sayın TEMELKURAN Hanım; ben yaşımın ve iddiolojimin gereği olarak o, hayal gücünle çokça gerçekçi olmayan yazdığın Kürdistan’ı az çok bilenlerdenim. Dört parçanın insanlarının sosyal, ekonomik, kültürel yapılarını ’da bilenlerdenim.

( Foto : Alî Bûran )

Sayın TEMELKURAN Hanım; Sizler adeta bir sömürge valisin tayın ettiği memurlar gibi var gücünle Kürt ve Kürdistan’ı resmi devlet idiolojine denk düşen şekilde yazıyorsun. Bu bir gazetecilik gezisi ve incelenmesi değil. Bu yazılarınız sanki bir devlet AJANI görüşüdür. Bakınız diyorsunuz ki, '',Türkiye Kürtlerini Güney Kürdistan halkından daha bilgili diye yazıyorsun''.

Bir kez bilgi ölçünüzün ne olduğunu bilmem, ama gerçek o, ki, sizin deyiminizzle Kuzey Irak, bizim deyimimizle Güney Kürdistan, hem ulusal bilinç olarak, hem de aydınları Ulusal anlamda her konuda bizden daha ileri ve donanımlıdırlar. Çünkü, yüz yıllardır hem Irak krallığına hem de faşist Saddam askeri cuntasına karşı kıran, kıran verilen savaşım sonunda o, halk bu güne gelmiştir. Siz aklınızca birilere mesaj vererek, Türkiye Kürtler için güllük gülistanlıktır demek istiyorsunuz.

Merak etmeyin sizin mesaj verdikleriniz inanabilirler ama Kürtler asla. Çünkü ne dünya eski, dünya ne bölge eski bölge nede Kürtler eski Kürtlerdır. Sizler aklınızca Kürtleri anti Amerikancı olarak gösterip, Kürtleri Türkiye’deki KIZILELMACILARIN safına çekmektir.

Ama bilesiniz Kürtler ne Amerikancı, ne Arapcı, ve nede Türkiyecıdır. Kürtler herkesi deneye deneye bu gün bulunduğu kazanımları elde etmiştir. Yani bölge halkları yüz yıllara yakındır Amerikancı ve Britanyacıdır kimse bir şey söylemiyor. Bir avuç mazlum Kürd'e gelincemi herkes Anti Emperyalist oluyor. Sayın, TEMEL KURAN, geçti Kürtlerin o, saf Kürtlerin dönemi ve Sömürgeci güçlerin Kürdü Kürde vurduran çirkin politikalar.

Ayrıca çok merak ediyorum siz ve Türk halkı ne zamandan beri anti amerikancısınız ? Yani, Kürt'ler bir takım Ulusal ve Demokratik haklar elde edince herkesin paçası tutuştu. Çünkü, NUH TUFANI gibi sıra bize de, gelir diye korkusu var sizlerde. Çünkü, Sömürge payı ve ucuz iş gücü elden gidiyor. Yani, doğrusu yazılarınızı okuyunca hayretler içinde kalıyorum. Ne amaçla niçin nasıl oralara gittiğinizi merak ediyorum. Ama boşuna zahmet etmeyin, dedim ya !

Kürt'ler eski Kürtler değildir. Güya halkla söyleşi yapıyorsunuz, halka diyorsunuz ABD ne zaman gidecek, işkence var mı yok mu ? EEE, Allah seni bağışlasın ECE hanım, senin ülkende 3 - milyon insan gözaltına alındı, binlerce insan katledildi, O, kadarı faali meçhul olarak kayıp, bunların ortaya çıkması için niye çalışmıyorsun.

Bak, ben gördüğüm işkencelerden dolayı yıllardır halen kendime gelmedim. Bu mu Türkiye Kürtleri daha iyi durumda ? Uzağa niye gidiyorsun işte senin ülkenden insan manzaraları. Ülkende 31 - milyona yakın Kürt zoraki vatandaşın tüm sosyal, siyasal, Kültürel ve Ulusal Demokratik haklarından mahrumdur. Niye Kürtler kendi kimliğiyle bir siyasi parti kurmasınlar ki ? Bu konuda Ülkendeki Kürtlere karşı hiç görevin yokmu ? Kürtlerin ABD ile ne alıp verecekleri var ki ? Geçti Kürtlerin kullanıldığı dönemler Sevgili TEMELKURAN, Kürtler akıllandı, sende acık AKILLI ol, ülkendeki Kürtlerin Ulusal Demokratik haklarını savun.

Be, kardeşim. bu Vesileyle size Selam ve saygılarımla.

Kurdistan,16. 02. 2006

Alî Bûran

Kurdistan Welatê Kurdaye - Her Bijî Kurd û Kurdistan

http://www.pdk-xoybun.com

http://www.xoybun.com/extra/slide/Unbenannt-2.swf


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Newroz_Kurdistan_PDK_Xoybun_x1.jpg


http://www.pdk-xoybun.com/nuceimages/Nexise_Kurdistane_PDK_b.jpg
Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=6642