Mesut Barzani Fransa’ın tutumuna karşı çıktı

Wext: Thursday, 30.September. @ 00:00:00 CEST

Mijar:

TAHRAN, 30 / 09 / 2004 — Dün İran’ın başkenti Tahran’da bir basın toplantısı düzenleyen Kürdistan Demokrat Partisi Genel Başkanı Mesut Barzani, Fransa’nın, Irak ile ilgili olarak yapılacak uluslararası bir konferansa, Irak teröristlerini davet etmesinie karşı çıktı. Mesut Barzani, Fransa’nın bu tutumunu, Irak’ın içişlerine bir müdahale olarak değerlendirdi

Fransa, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortadoğu’nun bir ülkesinde, Irak’taki durum ile ilgili olarak yapmayı tasarladığı uluslararası konferansa, Iraklı teröristlerin de katılmasını istiyor. Fransa’nın baştan beri Irak savaşına karşı olduğu ve Iraklı teröristleri de ”direnişçi” olarak gördüğü biliniyor.

( Foto : Mesûd Barzanî )

Fransa’nın söz konusu tuutumunu anlamakta güçlük çektiğini belirten Barzani, teröristlerin konferansa katılması ile ilgili Fransa tarafından yapılan öneriyi şimdiden red ettiğini açıkladı. Fransa, İran ve Irak’a komşu ülkeler hem ABD’ye ve hem de Irak’ın yeni yönetimine karşı çıkıyorlar. Mesut Barzani İran tarafından desteklenen teröristlere Tahran’da bile açıkça karşı çıkmakta ve teröristlerin katılacağı bir konferansa Kürtlerin katılmayacağını açıklamaktadır.


KK-Haber
http://www.kerkuk-kurdistan.com

Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=5445