ABD’nin Adana Konsolosu Diyarbakır Belediyesi’ni ziyaret etti

Wext: Thursday, 12.August. @ 00:00:00 CEST

Mijar:

DİYARBAKIR, 12 / 08 / 2004 — Amerika Birleşik Devletleri’nin Adana Konsolosu Alicia Alilision Diyarbakır Belediyesi’ni ziyaret etti. Türk Devleti’nin Kürtlere saldırdığı bir dönemde, ABD Konsolosu’nun Diyarbakır Belediyesi’ni ziyaret etmesinin, dikkat çekici olduğu belirtiliyor. ABD Konsolosu’nun ziyaretini görmezlikten gelen Türk medyasının suskunluğu, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzeyli Kürtleri desteklemesinden kaynaklanmaktadır. ABD, çeşitli entrikalara başvuran Türk Devleti’nin, Kürtlere saldırısını kabul etmemektedir.

Kürtler son günlerde, Türk Devleti’nin korkunç bir saldırısına maruz kaldılar. Türk Devleti HADEP-SHP’li belediye başkanlarını bahane ederek Kürtlere saldırıyor. 10 gün süren operasyonların ardından, bir Kürt, devletin silahlı güçleri tarafından öldürüldü. Devlet tarafından öldürülen Kürdün ailesine yapılan başsağlığı, devlet ve medyanın ortak saldırısına neden oldu.

Tür Devleti’nin amacı, Kürtleri tüm alanlarda gerileterek bozguna uğratmaktır. Kürt kanının dökülmesinin olanaklarının olmadığı dönemde de, Kürtlerin hak talep etme cesaretinden yoksun olması amaçlanıyor. Fakat görünen o ki, Türkiye Kürtlere daha fazla zarar veremeyecek.

ABD’nin, Kürtlerin zayıflamasını istemediği, Adana Konsolosu’nun Diyarbakır ziyareti ile de açıkça görülüyor. Fakat belediye başkanları ve Kuzeyli Kürtlerin bunu anlayıp anlamadığı pek belli değil.

Devlet ve medyanın saldırısından sonra bir açıklama yapan Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, Devlet güçlerinden öldürülenlerin ailelerine başsağlığına gittiğini belirtti.KK-Haber
http://www.kerkuk-kurdistan.com


Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=5204