AB üyeliği seks ticaretini azalttı

Wext: Wednesday, 12.May. @ 00:00:00 CEST

Mijar:

12.05.2004 - Çek Cumhuriyeti'nde seks ticareti yılda 200 milyon dolarlık bir pazara sahip -


Çek Cumhuriyeti'nin Avrupa Birliği üyeliğinden sonra Almanya ve Avusturya sınırındaki seks ticareti dramatik şekilde azaldı.


Geçiş noktalarında kamyoncuları saatlerce bekleten kuyruklar kalkınca, hayat kadınları en iyi müşterileri olan kamyon sürücülerini kaybetti.

Çek Cumhuriyeti 1 Mayıs'ta Avrupa birliği üyesi oluncaya kadar, kamyon şoförleri sınırda geçiş işlemlerinin tamamlanması için neredeyse 24 saat bekliyorlardı.

Geçiş noktalarındaki bu kuyruk, hayat kadınları için zengin bir pazar oluşturuyordu.

Yüzlerce hayat kadını, Avusturya ve Almanya hattında müşteri arıyordu. Ancak Avrupa Birliği üyeliğinden sonra hayat kadınlarının işleri alt üst oldu.

Yerel bir polis yetkilisi, Pravo adlı Çek gazetesine yaptığı açıklamada artık geçiş noktalarında kimse uzun süre beklemek zorunda olmadığı için hayat kadınlarının işlerinin azaldığını söyledi. Pravo gazetesine göre başka bir yetkili de, sınır kasabalarındaki birçok genelevin kapandığını, birçoğunun da satışa çıkarıldığını belirtti.

Pravo'ya göre, bölgede fuhuşun azalması, yıllardır bu sorunla başedemeyen yerel yetkililere rahat bir nefes aldırdı.

Sınırda seks ticaretinin azalması Çek Cumhuriyeti'nin fuhuşu yasallaştırmaya hazırlandığı bir döneme rastladı.

Son tahminlere göre Çek Cumhuriyeti'nde 25 bin kadın geçimini fuhuştan kazanıyor ve fuhuş sektörü yılda 200 milyon dolarlık bir pazar oluşturuyor.BBC - NEWS


Navnîşana ev nûçe jê hatî: PDK-XOYBUN; wiha, di xizmeta, Kurd û Kurdistanê daye : Pirojeya Kurdistana Mezin, Pirojeyên Aborî û Avakirin, Pirojeyên Cand û Huner, Lêkolîna Dîroka Kurdistanê, Perwerdeya Zimanê Kurdî, Perwerdeya Zanîn û Sîyasî, Weşana Malper û TV yên Kurdistane.
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com

Bo ev nûçe navnîşan:
http://www.pdk-xoybun.com - www.xoybun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=4277